Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/wwdev1/domains/klubkawaleryjski12pu.pl/public_html/engine.php on line 22 XVIII UŁAŃSKA POGOŃ ZA LISEM o puchar Wójta Gminy Dobra
Klub Kawaleryjski im. 12 Pułku Ułanów Podolskich
FILMY 12 PUŁKU UP

 

20-LECIE KLUBU KAWALERYJSKIEGO

BROSZURA INFORMACYJNA

***

12 PUŁK UŁANÓW PODOLSKICH

III Ogólnopolskie Manewry Kawalerii 2016

 Zapowiedź  Manewrów 

SPOT PWK 12 Pułku UP

Spot reklamowy FKO

 

W najbliższym czasie...

***

ZOSTAŃ UŁANEM

 

***

DO MIŁOŚNIKÓW CHWAŁY I TRADYCJI ORĘŻA POLSKIEGO...

***

Kody dobrze czyta QR Droid

***

 

Przyjazne miejsca

Doniesienia weterynaryjne

 

***

Jak powienien poruszać się Twój koń...

 

***

ABC szczepienia i odrobaczania koni

***

Wybrane choroby pasożytnicze koni

***

Jak dochodzi do zarażeń koni?

***

EOZYNOFIL

 

***

Polecam lekturę artykułu lekarza weterynarii Grzegorza Nowaka.

Dojrzałe gzy wystę­pują w pełni lata. Zapłodnione samice ata­kują konie i skła­dają około 900 do 1500 cha­rak­te­ry­stycz­nych jaj, przy­le­pia­jąc je do wło­sów  na przed­nich koń­czynach  oraz w oko­licy bar­ków  i na bokach ciała. Czytaj dalej...

***

Strzyżaki

Zdarzyło się Wam podczas przejażdżki konnej zawędrować w dzikie zakątki lasu, gdzie w powietrzu unosi się zapach zbutwiałego drewna i wyraźnie czuć, a czasem i widać pomykające pośród gąszczu zieleni jelenie lub sarny? I nagle spadają na nas i nasze konie owady wyglądające na duże kleszcze ze skrzydełkami, szybko poruszające się i trudne do złapania. TO STRZYŻAKI. Czytaj dalej…

 
Pieśń starego ułana
Czy wiesz...

   

Jak koń cwałuje??? W jakiej kolejności stawia kończyny? Ilu taktowym chodem jest cwał?

Sprawdź

Kobiety w kawalerii...

Poza kilkoma osobami, w dowództwie prawie nikt nie wiedział, że Kazik Żuchowicz jest dziewczyną. Wykonywała najcięższe prace, nie chciała pokazać swojej słabości fizycznej. A dodatkowo przydzielono jej konia, z którym nie umiała się obchodzić ani nawet jeździć.

Kobiety też służyły w kawalerii. Więcej na stronie Sekcji Szkoleniowej KK im. 12 PUP.

 

Aktualności
XVIII UŁAŃSKA POGOŃ ZA LISEM o puchar Wójta Gminy Dobra
26.10.2015, przez Marek Piasecki

Po drodze pojawia się lis. Zgodnie z tradycją jest nim zdobywca lisiej kity podczas ubiegłorocznej gonitwy. W tym roku lisem jest Dawid Golema na koniu Liverpool. Nie ma łatwego zadania. Od początku siedzi mu na ogonie kilka doświadczonych amazonek na dobrze wyszkolonych koniach. Lis kilkakrotnie próbuje zmylić pogoń, aż w końcu po brawurowym, ciasnym łuku spada z konia. Liverpool cwałem opuszcza polanę i znika wszystkim z oczu. Jednak gra toczy się dalej za sprawą ochotniczki PWK Weroniki Wiernickiej, która oddaje lisowi swoją klacz Nare tym samym stając się już tylko widzem gonitwy. Po kolejnym manewrze mającym zmylić goniących, z końca stawki cwałem jak błyskawica rusza ochotniczka PWK Joanna Piasecka na Galu- wałachu pół krwi arabskiej- i zręcznie zrywa lisią kitę z ramienia uciekającego. To już piąta, zdobyta przez Asię, lisia kita w ułańskich zmaganiach. Puchar zwyciężczyni i flo uczestnikom gonitwy wręczyli Wójt Gminy Dobra Pani Teresa Dera oraz Burmistrz Polic Pan Władysław Diakun. Zmagania uczestników oglądał ppłk Andrzej WOJCIECHOWSKI Dowódca 12 batalionu dowodzenia Ułanów Podolskich. Po dekoracji odbyły się pokazy lancy i szabli oraz musztry kawaleryjskiej w wykonaniu sekcji kawaleryjskiej i PWK. XVIII Ułańską Pogoń za Lisem zakończył, jak zwykle, efektowny i niezwykle barwny w świetle zachodzącego słońca pokaz kadryla w wykonaniu amazonek naszego klubu. 

plakat

galeria