Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/wwdev1/domains/klubkawaleryjski12pu.pl/public_html/engine.php on line 22 Klub Kawaleryjski im. 12 Pułku Ułanów Podolskich
Klub Kawaleryjski im. 12 Pułku Ułanów Podolskich
FILMY 12 PUŁKU UP

 

20-LECIE KLUBU KAWALERYJSKIEGO

BROSZURA INFORMACYJNA

***

12 PUŁK UŁANÓW PODOLSKICH

III Ogólnopolskie Manewry Kawalerii 2016

 Zapowiedź  Manewrów 

SPOT PWK 12 Pułku UP

Spot reklamowy FKO

 

W najbliższym czasie...

 

***

09-09-2018 godzina 12.30 Barzkowice- kadryl w wykonaniu amazonek naszego klubu.

***

ZOSTAŃ UŁANEM

 

***

DO MIŁOŚNIKÓW CHWAŁY I TRADYCJI ORĘŻA POLSKIEGO...

***

Kody dobrze czyta QR Droid

***

 

Przyjazne miejsca

Doniesienia weterynaryjne

 

***

Jak powienien poruszać się Twój koń...

 

***

ABC szczepienia i odrobaczania koni

***

Wybrane choroby pasożytnicze koni

***

Jak dochodzi do zarażeń koni?

***

EOZYNOFIL

 

***

Polecam lekturę artykułu lekarza weterynarii Grzegorza Nowaka.

Dojrzałe gzy wystę­pują w pełni lata. Zapłodnione samice ata­kują konie i skła­dają około 900 do 1500 cha­rak­te­ry­stycz­nych jaj, przy­le­pia­jąc je do wło­sów  na przed­nich koń­czynach  oraz w oko­licy bar­ków  i na bokach ciała. Czytaj dalej...

***

Strzyżaki

Zdarzyło się Wam podczas przejażdżki konnej zawędrować w dzikie zakątki lasu, gdzie w powietrzu unosi się zapach zbutwiałego drewna i wyraźnie czuć, a czasem i widać pomykające pośród gąszczu zieleni jelenie lub sarny? I nagle spadają na nas i nasze konie owady wyglądające na duże kleszcze ze skrzydełkami, szybko poruszające się i trudne do złapania. TO STRZYŻAKI. Czytaj dalej…

 
Pieśń starego ułana
Czy wiesz...

   

Jak koń cwałuje??? W jakiej kolejności stawia kończyny? Ilu taktowym chodem jest cwał?

Sprawdź

Kobiety w kawalerii...

Poza kilkoma osobami, w dowództwie prawie nikt nie wiedział, że Kazik Żuchowicz jest dziewczyną. Wykonywała najcięższe prace, nie chciała pokazać swojej słabości fizycznej. A dodatkowo przydzielono jej konia, z którym nie umiała się obchodzić ani nawet jeździć.

Kobiety też służyły w kawalerii. Więcej na stronie Sekcji Szkoleniowej KK im. 12 PUP.

 

Aktualności
Cześć Jego pamięci...
18.02.2014, przez Marek Piasecki

Do niebieskich szwadronów na wieczną wartę odszedł w wieku 98 lat  Ułan Podolski uczestnik bitwy pod Monte Casino, Pan Rotmistrz Franciszek Waligórski. Pogrzeb odbędzie się 21.02.2014 o godz. 13.00 na cmentarzu przy ul. Poznańskiej w Swarzędzu. 
Cześć jego pamięci…

 

Bal przebierańców
25.01.2014, przez Marek Piasecki

 

Osiemnastostopniowy mróz nie odstraszył najbardziej wytrwałych klubowiczów. Niemal w stałym gronie członkowie klubu spotkali się na dorocznym balu przebierańców. Były śpiewy i dobra zabawa, a o północy tradycyjne "zdrowie konia".

 

Galeria

Życzeń moc
05.12.2013, przez Marek Piasecki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria

Narodowe Święto Niepodległości
10.11.2013, przez Marek Piasecki

11 listopada o godz. 11.00 na terenie Stanicy Ułańskiej odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Na apelu wręczone zostały odznaczenia i odznaki, oraz dyplomy awansowe. Uroczystość patriotyczną z okazji Święta Niepodległości przygotowaną przez Koło Żołnierzy 12 Pułku poprowadził Rafał Zommer w Zdrojach przy Rondzie Ułanów Podolskich. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12.00 Mszą za Ojczyznę  w pobliskiej  parafii z udziałem pododdziału WP w mundurach historycznych (12 bdow Uł. Podolskich) i klasy wojskowej Zachpom.C. E. oraz zaproszonych gości. W uroczystości wzieła udział liczna reprezentacja Klubu Kawaleryjskiego. 

Później delegacja naszego zarządu w towarzystwie dowódcy 12 batalionu Ułanów Podolskich Pana ppłk Andrzeja Wojciechowskiego złozyła symboliczną wiązankę kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Galeria

Zdjęcia pochodzą z zasobów 12 batalionu dowodzenia Ułanów Podolskich

 

Lisek Klubowy
09.11.2013, przez Marek Piasecki

09 listopada na terenie stanicy Klubu Kawaleryjskiego rozegrano Liska Klubowego. W Lisku brali udział członkowie klubu, a lisem mylącym tropy, był sam Prezes Klubu Kawaleryjskiego rtm. kaw. och. Marek Magowski na wałachu o imieniu Lover. Lis kilkakrotnie korzystał z przysługującego mu azylu, aż w końcu uległ ścigającej go na siwym arabie o imieniu Calvaro, Joannie Piaseckiej. Mastrem czuwającym nad przebiegiem zabawy był, już tradycyjnie, wachmistrz kaw. och. Andrzej Wirski.

Galeria

 

Hubertus w Rzęskowie 09.XI.2013r.
09.11.2013, przez Marek Piasecki

Na zaproszenie  Grzegorza Piątkowskiego, troje członków Klubu: Agnieszka Pająk, Paulina Zdanowicz i Dariusz Dąbrowski, wzięło udział w Gonitwie za Lisem w Rzęskowie. Tym razem obowiązywały elementy ubiorów z futer, kożuchów i skór. Po wspólnym terenie, kilkunastu jeźdźców wspólnie udało się na pole przyległe do Rzęskowa, gdzie ruszyła gonitwa za zwinnie uciekającym lisem - Grzegorzem Piątkowskim na klaczy Kreska. Zwyciężczynią pogoni została nasza ochotniczka Paulina Zdanowicz na koniu Kafar. Brawo!

 Z dumą informujemy, że wszystkie lisie kity, z Hubertusów w 2013r. w których uczestniczyliśmy, zostały wyłapane przez naszych klubowiczów. To już piąty lis. Gratulujemy! 

(Za Sekcją szkoleniową 12PUP)

Galeria

Święto Niepodległości w Dobrej
09.11.2013, przez Marek Piasecki

08 listopada na zaproszenie władz gminy Dobra sekcja reprezentacyjna Klubu Kawaleryjskiego wzięła udział w uroczystościach z okazji Święta Niepodległości. W przemarszu ulicami Dobrej oprócz mieszkańców miasta wzięli udział w zabytkowych militarnych pojazdach rekonstruktorzy ze stowarzyszenia polickiego SKARB oraz konno ułani z naszego klubu.

Galeria

ppor. kaw. och. Tomasz Mitura
08.11.2013, przez Marek Piasecki

ZMARŁ

TOMASZ MITURA

Lekarz weterynarii

ppor.kaw.och.

 

Członek Honorowy

Klubu Kawaleryjskiego

im. 12 Pułku Ułanów Podolskich

 

W piątek 08.11.2013 po długim zmaganiu się z chorobą, odszedł Tomasz Mitura.
Po ukończeniu Akademii Rolniczej w Lublinie jako lekarz weterynarii w 1974 roku przyjeżdża na staż do Powiatowego Zakładu Weterynarii w Nowogardzie, gdzie pracował aż do emerytury. Jego pasją zawsze były konie. Mocno zaangażował się w jeździectwo. W 1980 roku zdobył licencję sędziowską, aktywnie uczestnicząc w działalności ZZJ sędziował przez te lata niezliczoną ilość zawodów jeździeckich. Jednocześnie sam jeździł konno. Jako członek Klubu Kawaleryjskiego im. 12 Pułku Ułanów Podolskich brał udział w kilkunastu Rajdach wrześniowych organizowanych dla uczczenia bohaterów września 1939 roku, oraz tzw. rajdów majowych. Wspaniały przyjaciel, kolega, radosny i otwarty człowiek.
Msza poświęcona Jego Pamięci odbędzie się w czwartek 14 bm. w Kościele pw. NMP w Nowogardzie o godz. 14.00

Święto Niepodległości w Zachodniopomorskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.
07.11.2013, przez Marek Piasecki

W dniu 06 listopada grono pedagogiczne oraz uczniowie Zachodniopomorskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szczecinie przygotowali uroczyste spotkanie z okazji Święta Niepodległości. Wśród zaproszonych gości byli żołnierze weterani- uczestnicy powstania warszawskiego, przedstawiciele szczecińskiego Koła Piłsudczyków oraz członkowie zarządu Klubu Kawaleryjskiego im. 12PUP. Były wspominki i pieśni patriotyczne. Udział 12 Pułku Ułanów Podolskich w ruchu narodowowyzwoleńczym na przestrzeni wieków barwnie przedstawił rtm. kaw. och. Marek Magowski.

Galeria

Lis z Jastrowia
06.11.2013, przez Marek Piasecki

Hallowwenowa atmosfera, mroczne postaci jeźców uczestniczących 02 listopada 2013 w gonitwie za lisem w Jastrowie nie przeszkodziły diablo dobrze jeżdżacej ochotniczce Klubu Kawaleryjskiego Kindze Kleczewskiej sięgnąć po lisią kitę. To już czwarty klubowy lis w tym sezonie.

 

Dzień Zaduszny w Szczecinie.
03.11.2013, przez Marek Piasecki

Zanim dosiądziesz konia,

By galopem wyruszyć ku słońcu

Spraw, by Cię miał kto pożegnać.

Bo, gdy nikt Cię tu nie pożegna,

To nikt Cię tam nie przywita.