Klub Kawaleryjski im. 12 Pułku Ułanów Podolskich
W najbliższym czasie...

 

 

***

26 czerwca- popis sekcji

***

ZOSTAŃ UŁANEM

 

***

DO MIŁOŚNIKÓW CHWAŁY I TRADYCJI ORĘŻA POLSKIEGO...

***

Kody dobrze czyta QR Droid

***

 

Przyjazne miejsca

FILMY 12 PUŁKU UP

 

20-LECIE KLUBU KAWALERYJSKIEGO

BROSZURA INFORMACYJNA

***

12 PUŁK UŁANÓW PODOLSKICH

IV Polowe Manewry Kawalerii 2018

Spot reklamowy FKO

 

Doniesienia weterynaryjne

 

***

Jak powienien poruszać się Twój koń...

 

***

ABC szczepienia i odrobaczania koni

***

Wybrane choroby pasożytnicze koni

***

Jak dochodzi do zarażeń koni?

***

EOZYNOFIL

 

***

Polecam lekturę artykułu lekarza weterynarii Grzegorza Nowaka.

Dojrzałe gzy wystę­pują w pełni lata. Zapłodnione samice ata­kują konie i skła­dają około 900 do 1500 cha­rak­te­ry­stycz­nych jaj, przy­le­pia­jąc je do wło­sów  na przed­nich koń­czynach  oraz w oko­licy bar­ków  i na bokach ciała. Czytaj dalej...

***

Strzyżaki

Zdarzyło się Wam podczas przejażdżki konnej zawędrować w dzikie zakątki lasu, gdzie w powietrzu unosi się zapach zbutwiałego drewna i wyraźnie czuć, a czasem i widać pomykające pośród gąszczu zieleni jelenie lub sarny? I nagle spadają na nas i nasze konie owady wyglądające na duże kleszcze ze skrzydełkami, szybko poruszające się i trudne do złapania. TO STRZYŻAKI. Czytaj dalej…

 
Pieśń starego ułana
Czy wiesz...

   

Jak koń cwałuje??? W jakiej kolejności stawia kończyny? Ilu taktowym chodem jest cwał?

Sprawdź

Aktualności
Rajd Podolaków
02.06.2013, przez M. Piaseckiego do 29-05-2020

W dniach 30-05-2013 do 02-06-2013 odbył się XII Rajd Podolaków pamięci gen. Gabriela Rzyszczewskiego. Tym razem trasa rajdu wiodła przez dzikie ostępy puszczy Wkrzańskiej. Po drodze gościliśmy m.in. w Nadleśnictwie Trzebież nad j. Świdwie. Rajd zakończył się w pięknym pałacu w Karsznie. Obejrzyj film.

 

Galeria

Konie i natura- Jesteśmy razem..
08.05.2013, przez M. Piaseckiego do 29-05-2020

Maj, jak co roku, obfituje w liczne imprezy. Składaliśmy wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową Podolaków na Zamku, uczestniczyliśmy w wystawie poświęconej historii kawalerii, braliśmy udział w rocznicowych obchodach upamiętniających Ułanów Podolskich w Zdrojach, czy w dniu trzeciego maja reprezentowaliśmy konno klub na Jasnych Błoniach.

 

 

Święto Batalionu Dowodzenia
07.05.2013, przez M. Piaseckiego do 29-05-2020

W koszarach przy ul. Ku Słońcu żołnierze i pracownicy 12. Batalionu Dowodzenia Ułanów Podolskich obchodzili swoje doroczne święto. Licznie przybyli mieszkańcy Szczecina, dzieci i młodzież szkolna, a także kombatanci. Konno, jak co roku przybyli ułani i amazonki z Klubu Kawaleryjskiego im. 12 Pułku Ułanów Podolskich. Dowódca jednostki ppłk Andrzej Wojciechowski złożył żołnierzom życzenia i podziękował przybyłym na uroczystość. Wyróżnione w służbie i pracy osoby otrzymały odznaczenia. Swoje medale wręczyli również piłsudczycy i ułani.

Galeria

Kwiaty pod Tablicą Podolaków...
06.05.2013, przez M. Piaseckiego do 29-05-2020

Pod tablicą pamiątkową 12 Pułku Ułanów Podolskich na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie stanęły pododdziały 12 Batalionu Dowodzenia Ułanów Podolskich, Koła Żołnierzy, a także Klubu Kawaleryjskiego im. 12 Pułku Ułanów Podolskich. Tego samego  dnia delegacje złożyły kwiaty przy Obelisku Ułanów Podolskich na Rondzie w Zdrojach.

Galeria

Rajd do Poznania
20.04.2013, przez M. Piaseckiego do 29-05-2020

Już po raz dwudziesty podporucznik Andrzej Wincza wraz z grupą Podolaków  z Klubu Kawaleryjskiego przemierza tę samą trasę- Szczecin- Poznań, aby dotrzeć na coroczne Święto Pułkowe 15. Pułku Ułanów Poznańskich. Obchody Święta Pułkowego to również zawody kawaleryjskie, w których niektórzy z rajdowiczów mają brać udział.

Galeria

Zapomniana Kawaleria
26.03.2013, przez M. Piaseckiego do 29-05-2020

Rtm. kaw. och. Marek Magowski rozpakował paczkę z pierwszymi egzemplarzami swojej ostatniej publikacji pod tytułem ZAPOMNIANA KAWALERIA. Na 02-04-2013 (otwarte zebranie Klubu Kawaleryjskiego w stanicy) Prezes zapowiedział wieczór autorski. Będzie to kolejna kameralna możliwość zgłębienia wiedzy o zapomnianych wątkach historii.

Kurs unitarny FKO w KK 12 Pułku Ułanów Podolskich
10.03.2013, przez M. Piaseckiego do 29-05-2020

W dniach od 08 do 10 marca 2013 w stanicy Klubu Kawaleryjskiego 12 Pułku Ułanów Podolskich odbył się pierwszy w historii klubu kurs unitarny w ramach Federacji Kawalerii Ochotniczej. W kursie uczetniczył niemal cały klub. Większość klubowiczów to odbywający po raz pierwszy szkolenie federacyjne. Kilkoro, po wcześniejszym odbyciu Kursu FKO I stopnia, tworzyło kadrę instruktorską kursu. Zajecia teoretyczne, praktyczne z musztry pieszej i konnej, szabli i lancy oraz wiele inych zajęć adsorbowało uwagę i wysiłki wszystkich. Mimo, że to już prawie wiosna, egzaminy praktyczne odbyły się w prawdziwie zimowej atmosferze...

Galeria